| Andrei0986272 a întrebat:

Salut,imi puteti spune ce sa citesc pentru a-mi dezvolta vocabularul?

Răspuns Câştigător
| Kinda a răspuns:

Salut, iti recomand sa citesti carti, daca vrei sa ai un vocabular mai modern iti recomand sa citesti carti noi daca vrei sa ai cuvinte mai vechi in vocabularul tau iti recomand sa cauti o carte mai veche, iti spun sigur nu exista alta varianta mai buna.

4 răspunsuri:
| Andrei0986272 explică (pentru Kinda):

Si ce carte imi recomanzi sa citesc?

| Kinda a răspuns (pentru Andrei0986272):

Nu prea conteaza un tip anume, conteaza ce iti place, cauta un site si citeste descrierea lor iar povestea care te pasioneaza si iti place cel mai mult e cartea pe care trebuie sa o citesti happy.

| Kinda a răspuns (pentru Kinda):

Ma refer un site cu carti, si descrierea cartilor *

| AFR81 a răspuns:

Citeste orice iti place tie. Nu are importanta. Lecturand o carte cat de cat serioasa, nu prostii precum "Suge-o, Ramona!", iti vei imbogati vocabularul.