| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, la bac se da si din engleza sau franceza la alegere indiferent unde profil? Si ce conteaza sa iau bacul la engleza. Si ce nota trebuie sa iau ca sa iau bacul

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

NU se dă bac din engleză/franceză. Doar competențe lingvistice unde NU contează rezultatul!

| Sn4k3 a răspuns:

Proba scrisa nu dai la nici o limba straina, doar la competente, unde e necesara doar prezenta si se pun calificative, care nu influenteaza cu nimic bacul si da, dai la o limba straina indiferent de profil. Iar ca sa iei bacul ai nevoie de minim 5 la toate probele scrise, iar media notelor 6.

| SacuiuRobert926 explică (pentru Sn4k3):

E obligatoriu sa dau oral la engleza unde se da calificative franceza nu stiu nici 1%; engleza putina

| Sn4k3 a răspuns (pentru SacuiuRobert926):

Da, sunt obligatorii probele.