| anonim_4396 a întrebat:

Salut la evaluarea nationala la matematica la subiectul 3 la final am pus valoarea corecta dar am gresit unitatile de masura credeti ca voi fi depunctat?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Da, în general la un examen, la Bacalaureat sau evaluare naţională se depunctează şi cea mai mică greşeală însă dacă ai noroc să îţi corecteze lucrarea nişte profesori mai indulgenţi, vor trece cu vederea.
Pa-pa.

6 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Normal ca ti le depuncteaza c jumatate de punct cred.

| fuzzer a răspuns:

Da, se depuncteaza, si pentru cea mai mica greseala. Daca greseala nu e asa mare, doar cateva sutimi.

| Behindyou a răspuns:

Un punct, probabil.

| deeadeea111 a răspuns:

Asta depinde de profesorul corector, oricum daca ai judecat corect sigur nu iti va scadea prea mult

| dodo1530 a răspuns:

Depinde de profesorii care corecteaza, iti pot sau nu scadea. In cel mai rau caz te depuncteaza cu 3 pct, dar ma indoiesc amarnic,

Succes!

| ionuttt11 a răspuns (pentru dodo1530):

Mersi