| dannyadmin a întrebat:

Salut, ma scuzati de deranj, am asa intrebare : Acum sunt in clasa a 11-a la liceu in Bucuresti, si vreau sa ma tranfer in R, Moldova, din motive medicale, e posibil ca la liceu in R. Moldova sa fiu inmatriculat in clasa a 12-a? Mentionez ca am facut generala in Moldova, care include clasele 1-9, deci am repetat in Romania la liceu inca odata clasa a 9, iar daca eram sa raman in Moldova acum eram sa fiu clasa a 12-a. P.S. E posibil de aici din clasa a 11-a sa ma mut acolo in a 12-a, si daca da ce trebuie sa fac si unde sa ma adresez? Merci anticipat!

Răspuns Câştigător
| Irena97 a răspuns:

Tu ai facut clasa a 9 a de doua ori ( ca asa ai vrut tu). Nu ai facut 9, 10 si 11. Daca te transferi probabil ca intri tot intr-a 11a. Asa ar fi corect. dar de ce nu intrebi la scoala unde vrei sa te transferi in Moldova?

3 răspunsuri:
| dannyadmin explică (pentru Irena97):

Am intrebat aici, si mi-au spus ca asa transferuri rar se fac si nu prea stiu teoretic cum se executa corect acest transfer, si m-au indrumat sa merg la ministerul educatiei pentru mai multe informatii, doar am vrut sa intreb daca e posibil, deoarece stiu o persoana care a facut asa ceva,(insa are pile ), si asta ma pune sub semnul intrebarii.

| Irena97 a răspuns (pentru dannyadmin):

Deci cu pile se poate, altfel ajungi intr-a 11 a. Asta e concluzia mea. Bafta si du-te acasa!

| dannyadmin explică (pentru Irena97):

O sa incerc, merci pentru ajutor.