| SebyOp a întrebat:

Salut, mi-am comandat cauciucuri de iarna de 215 latime. 3 au venit de 215, 1 de 205 si nu stiu de ce, nu ma prea pricep cu ele deoarece is mai mic, vreau să știu daca are ceva daca il montez asa de 205 si restul de 215, ca daca are sa le scriu astora de unde le-am cumparat sa mi-l schimbe. Multumesc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tu fiind mai "mic" și comandând cauciucuri, presupunem că ești și șofer. Caz in care ne intrebăm: cum dreak să montezi 3 de 215 lățime și 1 de 205?

Retur

| darrio2007 a răspuns:

Dai retur la comandă.

| mihai69 a răspuns:

Ia legătura cu vânzătorul să rezolve problema.
Chiar dacă ai putea monta pneul neconform, riști o amendă și ridicarea talonului la un eventual control în trafic, sau să pici cu succes la ITP dacă trebuie să îl faci în curând.