| anonim_4396 a întrebat:

Salut nea predat profesoara o lectie noua sunt calsa a 8a. lectia este despre descompunerea in factori si la tema ne-a dat niste exercitii care nu prea am facut in clasa si nu stiu cum sa le fac pe toate, mai ales ca au trecut 2 zile si am cam uitat cum se fac aceste exercitii.4(x-1)totul la patrat-4(x-1)+1

7 răspunsuri:
| Bianca93Bia a răspuns:

Si vrei sa-ti facem noi tema?

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Dai factor comun pe (x-1)=4-4+1

| xcristix a răspuns:

Nu vreau neaparat sa-mi faceti tema doar sa-mi explicati cum se face

| Paulla a răspuns:

Cum ai trecut până în a8-a cu gramatica asta?

| BogdanPunct a răspuns (pentru xcristix):

Dupa cum a spus Paulla cum ai pana trecut in aVIII-a cu gramatica + matematica asta, frate asta inveti in clasa a VI-a. Sunt a VII-a si stiu sa rezolv exercitii tip asa. laughing

| xcristix a răspuns:

M-am grabit ca maina am romana si matematica si trebuie sami scriu si sa invat la romana ca maine dau teza si nu mai fiti asa destepti ainstainilor.si stiu ca se scrie einstein

| corolav a răspuns:

Domnule anonim, elev în clasa a VIII-a, acest " nea", care o însoţeşte mereu pe profesoara voastră de matematică, cine e, dacă nu te superi?
Sau, înclin să cred că...
Neaua peste tot s-a pus,/ A venit iarna, drăguţa./ Tu, şcolar, precum "nea"-i spus, / Ai pornit cu "periuţa".