| rockvandam a întrebat:

Salut.Pentru facultatea de asistenti medicali in ce consta admiterea? Si daca gasesc materialul pentru admitere pe ceva site sa invat.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Ai dreptate, există Facultate de asistenti medicali. Uite ce este la Cluj: În cadrul Universităţii de Medicină şi Farmacie „Iuliu Haţieganu" din Cluj-Napoca există următoarele programe educaţionale de bază, organizate în vederea obţinerii unor specialităţi diferite:
- Asistenţă medicală (Medicină Generală – n.n.) - 240 ECTS - studii universitare reglementate sectorial cu durata de 4 ani.
Ofertalor educațională o găsesti aici. Tot alcolo ai si alte detalii
http://www.oammr-cluj.ro/EDUCATIE/Educatie-medicala-continua/Cursuri.html
succes!

9 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Depinde de facultatea la care vrei sa dai, fiecare facultate are un model de admitere.De exemplu la Iasi eu am dat admiterea doar din biologie(exista bibliografie pe saitul lor), si a fost foarte bine. Apare si o carte cred ca prin mai cu grile care te va ajuta foarte mult.Succes

| AliGab a răspuns:

Facultate de asistenti medicali? exista asa ceva? Eu stiam doar de postliceale cu aceasta specializare. Sau te referi la facultatea de medicina?

| anamariarot a răspuns (pentru AliGab):

Există și postliceală(3 ani), dar și facultate pentru asistenți medicali în cadrul universităților de medicină și farmacie și durează 4 ani.

| AliGab a răspuns (pentru anamariarot):

Multumesc pentru informatie. Nu stiam acest lucru.

| rockvandam explică (pentru sierra1):

La Cluj vreau sa dau, dar pe site nu gasesc modele de admitere.
Nu am material de unde sa invat pentru admitere deoarece eu am terminat filologia.

| sierra1 a răspuns (pentru rockvandam):

Au date de contact pe site. Sună și primești informații la "prima mână"

| rockvandam explică (pentru sierra1):

Multumesc mult! M-am apucat de invatat deja pentru admitere?
Mai sunt baieti care urmeaza aceasta facultate?

| sierra1 a răspuns (pentru rockvandam):

Să fii iubit!