| Liv00 a întrebat:

Salut! Sunt ceva absolvenți de medicină dentară/stomatologie pe aici?

Puteți să dați exemple, vă rog, de teme pentru licență legate de prevenția în medicina dentară?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Temele acestea le stabilesti tu cu indrumatorul in functie de interesele tale. Daca primesti o tema random care nu iti place vei ajunge sa lucrezi la licenta cu sila si prea putina tragere de inima, existand posibilitatea sa iei o nota proasta.Succes.

| Liv00 explică (pentru dullcat):

Apreciez sfatul. Îndrumătorul mi-a spus să caut ceva ce îmi place, dar nu mi s-a dat niciun punct de plecare. Nu sunt încă an terminal și de accea nu se pune mare presiune. De aceea ar ajuta niște idei și m-am gândit să încerc și aici pe lămgă ChatCPT. Experiența umană e totuși superioară(momentan)?

| dullcat a răspuns (pentru Liv00):

Eu am urmat alta facultate, insa am zis ca tot sunt utile niste sfaturi generale si la urma urmei cam asa se pune problema peste tot, indiferent de domeniu, fiindca la un moment dat iti vine sa te arunci pe geam si sa termini mai repede ca sa predai lucrarea.:))) Si daca totusi iti place subiectul, iti regasesti compasul energetic si motivational mult mai usor, te organizezi etc. astfel incat sa duci treaba la bun sfarsit.

La inceput am dus si eu vreo cateva subiecte care imi placeau, ca sa aflu ca nu erau chiar ok. Ulterior m-au indrumat profii si am gasit numitorul comun.Deci nu-ti fie frica. Daca nu esti an terminal e cu atat mai fain, ca inca ai timp sa digeri ideile si preferintele tale.E posibil ca acum sa te gandesti la ceva dar peste cateva saptamani sa zici ca neh, e boring, nu vreau sa scriu despre asta, next.Mie mi-au mai venit vreo cateva idei la un an dupa ce am absolvit deja.:))) Si poate daca ma interesam cu un inainte, in loc de o vara inainte de anul terminal, lucrurile ar fi fost un pic altfel, poate chiar cu rezultat foarte bun, nu doar bun.

Te sfatuiesc sa intrebi si pe alte forumuri unde sunt predominant studenti (aici pe TPU nu cred ca sunt, cel putin nu activi) - https://www.reddit.com/r/UniRO/ sau pe grupuri Facebook - https://www.facebook.com/search/groups/?q=medicina%20dentara