| DavidAndrei1243 a întrebat:

Salut sunt in clasa a-8-a si am probleme cu unii profesori... vreau sa stiu daca ma pot muta din al doilea semestru la alta scoala?

Răspuns Câştigător
| Doina3133 a răspuns:

Bineinteles cate poti muta, dar crede.ma mai bine mai rabzi anul acesta pentru ca oricum la anul te duci la liceu, si eu am fost a 8a anul trecut si crede.ma ca stiu cat de strezanti pot fi profii, dar nu are rost, mai bine ai grija sa.ti bati capul cu examenele decat cu profii, de ei scapi peste cateva luni, in schimb nota de la examen te va bantui toata viata, daca nu pici in liceul dorit. Succes! Stiu ca e un an greu si o sa ai nevoie de toata rabdarea din lume sa treci cu brio de el!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu ai probleme cu ei sau ei cu tine? E o diferenta.Intreaba la secretariatul scolii daca o poti face.

| CartofiorDulce a răspuns:

Mai bine astepti sa termini anul, totusi, esti in clasa a 8-a.E ultimul an, si apoi mergi la liceu.

| Emmuta20 a răspuns:

Da poti dar dupa vacanta asta de iarna.Dar e mai bine sa nu o faci ca nu mai intelegi nimic la examene.

| einenebun23 a răspuns:

Sigur ca poti sa te transferi e dreptul tau, dar te-as sfatui sa nu o faci chiar acuma mai ai o jumate de an si scapi.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut!
Da, poti.
Dar trebuie să astepti al 2-lea semestru.
Pawinking

| denisaa2002 a răspuns:

Da

| DavidAndrei1243 explică (pentru Doina3133):

Poi faza e ca ca am o profesoara de fizica si nu m-amdus la ora ei si a venit in clasa si a zis la toti colegii care nu s-au dus la ora ei inclusiv eu ca nu ne trece si ne lasa corigenti

| Planta55 a răspuns:

Poti dar nu iti recomand ca nu vei intelege mai nimic la examene