| Etc_Niky_1998 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul intr-o alegere importanta.Sunt clasa a 8 a si am de ales liceul pe care il voi urma.Media mea generala este 8.70 cu tot cu capacitate.Am in minte doua licee Kretzulescu Economic si Leonida Tehnic mecanic auto.Chiar nu stiu ce sa fac.Voi ce a-ti alege.Iar daca stiti voi licee mai bune tehnice mecanica auto lasati un mesaj.

6 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

As alege Leonida Tehnic.

| bocascity a răspuns:

Alooo, inca nu ai dat capacitatealaughing

| 0x11111051 a răspuns:

Inainte sati alegi meseria, trebuie sa-ti pui 3 intrebari:
Vrei sa iei aceasta meserie?
Poti sa indeplinesti lucrul?
Este nevoie de aceasta miserie in tara?

Eu ti-as sugera sa te gindesti bine inainte de a face o decizie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceul economic.

| Etc_Niky_1998 explică (pentru 0x11111051):

1.Imi place aceasta meserie, tata este de profesie si face o gramada de bani din asta. 2. Pot, mai ales ca are cine sa ma invete 3. Dupa parerea mea cred ca niciodata nu o sa se duca faza cu mecanica pentru ca mereu vor exista masini cu diferite probleme...

| 0x11111051 a răspuns (pentru Etc_Niky_1998):

Nu, daca consideri tu asa, bine. Eu n-am nimic impotriva, eu tot vreau sa ma fac inginer.