| IonutBlogger a întrebat:

Am o problema cu scoala, eu vreau sa-mi las plete, dar cand o sa inceapa scoala, o sa fiu obligat sa ma tund de profesoare, ceea ce nu scrie nicaieri ca e obligatoriu sa fac asa ceva, si intrebarea mea este. Ce pot sa fac sa nu ma mai tund, fara sa ma transfer?

4 răspunsuri:
| Criss0934 a răspuns:

Iti legi parul intr-o coada...e cea mai simpla metoda!

| neutrino a răspuns:

Aceasta problema mai depinde si de scoala, dar si de comportamentul si rezultatele tale scolare.Eu am plete de cand ma stiu, parintii m-au dat inca din clasa intai cu plete. Au fost ceva discutii la inceput dar in timp au incetat. Mereu insa mi-am vazut bine de scoala si am avut mereu grija sa fiu decent imbracat, curat si ingrijit. La liceu ( liceu bun, dar tare greu), intrand printre primii si continuand tot asa, nu au fost niciodata probleme, in conditiile in care mai multi colegi au avut insa. In "buletin" tot cu plete sunt!

| IonutBlogger explică (pentru Criss0934):

Nu cred ca-mi creste parul suficient de mult incat sa am coada pana la scoala.

| IonutBlogger explică (pentru neutrino):

Eu nu prea am rezultate bune, dar insa am un prieten care are numai note de 8, 9, se poarta frumos, e ingrijit, si tot nu-l lasa... Singura metoda e sa vorbesc cu profesorii, dar nu stiu ce sa le zic.