| Adrian_Filip_2001 a întrebat:

Salut tpu.As dori sa aleg unul dintre profilele filologie sau alimentatie-turism, mi-ati putea spune daca va rog frumos care sunt avantajele daca ma duc la filo, si avantajele daca ma duc la alimentatie-turism avand in vedere ca eu invat engleza ca si cand ar fi limba mea natala(ma refer ca si cand m-as fi nascut cu ea )

2 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Alimentatie turism. lucrezi dupa 4 ani intr-un restaurant /pensiune /hotel etc. cu filo lucrezi la taiat frunze, in cel mai bun caz.

| AndreiV1111 a răspuns (pentru Ara997):

Nu e neaparat de la filolofie poti merge la psihologie sau litere.