| ThatAwesomeSpartan a întrebat:

as vea o intrebare.
Imi doresc de foarte mult timp sa intru la armata, is apt din punct de vedere fizic insa nu sunt sigur de o chestie, poti intra da esti somnambul? Sau esti dat afara?

8 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Iti tii ciocul mic si nu spui o iota de chestia asta
NU am auzit de vreo solutie de diagnoza a somnambulismului, iar dupa ce esti admis, D-ZEU CU MILA! mult mai greu te dau afara

| ThatAwesomeSpartan explică (pentru Bizon95):

Pai nu exista tratament insa am auzit inceteaza de la varsta de 25 de ani, dupa ce toate schimbarile hormonale sunt terminate si esti considerat adult din punct de vedere psihic si fizic. Chiar nu stiu ce sa fac, nu am gasit niciunde intrebari puse pe chestia asta numai la Americani, si iia desi is mai lejeri te discalifica din prima pe chestia asta sau te dau afara.

| sierra1 a răspuns:

Dacă te intorci noaptea de pe-o parte pe alta și mai dai un like pe FB, nu inseamnă că ești somnambul

| ThatAwesomeSpartan explică (pentru sierra1):

Eu ma refer la adevaratul sens al cuvantului nu ce spui tu.

| Bizon95 a răspuns (pentru ThatAwesomeSpartan):

NU ai inteles raspunsul
cand te duci la "admitere" ei NU au cum FIZIC sa te testeze ca esti somnambul, iar dupa aia, e MULT MAI GREU SA TE DEA AFARA (SI sa dovedeasca, ca ai fi somnambul (... PUR SI SIMPLU NU SUNT TESTE, RELATIV LA CHESTIA ASTA)
stiu, suna ca cheat, dar nu inseamna ca nu poti sa profiti de idee

SIII, SA VEZI TU DUPA AIA, bun venit in realitatea reala, orice lucru cu adevarat bun, daca TU NU ESTI ABSOLUT SIGUR CA ESTI CU ADEVARAT BUN, tine de faptul CATEGORIC, ca incerci si vezi daca faci fata

iar din ce spui tu, poti sa "plutesti" pana implinesti (THE BIG 25) 25 de ani si abia dupa aia sa te bagi in armata!

| ThatAwesomeSpartan explică (pentru Bizon95):

Da ma bag dupa 25 de ani insa nu pot merge la ofiteri caci acolo tintesc eu, dar sincer nu pot minti sau nu pot spune nimic, daca una dintre faze se intampla in baraci si trezesti comandantul cu strigaturi, sigur vor fi probleme si si-ar pune pata pe tine tot plutonul, sincer mi se rupe sufletul in a nu mere la armata ca asta mi-am dorit toata viata, dar decat sa fiu dat afara ca ultimul jeg nu pot, nu pot daca au problema.

| Bizon95 a răspuns (pentru ThatAwesomeSpartan):

AI FOST LA DOCTOR si CHIAR TI-A SPUS CA NU ARE NICI UN REMEDIU?!?

altfel, vii aici si te bazezi pe amatori, in IT sunt unii care dau raspunsuri decente, in legislatie e numai unul care da raspunsuri cu citate din lege in mod curent, insa in medicina, TOTI SUNT AMATORI AICI

asa ca, de ce nu te duci tu la PRO si ai si dreptul la confidentialitate

| ThatAwesomeSpartan explică (pentru Bizon95):

Da am fost la doctor si mi-a dat niste medicamente, n-a functionat deloc tot aceeasi problema. Eu am intrebat sperand ca cineva care ii in cadrul militar mi-ar raspunde sincer.