| CatalinFilimon a întrebat:

as vrea un site sau sa imi spuneti formulele tuturor ariilor care se invata pe clasa a 7-a Dau Fundita

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Gabitzu9292 a răspuns:

Toate usor stai sa iau cartea laughing aria patratului=l2 aria triunghilui bxh/2 aria dreptunghiului lxL aria rombului Dxd aria trapezului b+Bxh/2

| noktambul a răspuns:

Filimoane, imi cer scuze, dar esti un prost. Da-i fundita lui profa de mate. Ca pe aia trebuie sa o intrebi despre formulele ariilor!

| noktambul a răspuns (pentru Gabitzu9292):

Bravo! Ai si umor, pe bune, Gabitzule!

| Gabitzu9292 a răspuns (pentru noktambul):

Mersi dar sti ca eu le stiu astea decat i le-am zis lui sa asa... laughing sa vad ce zice daca are habar de cevalaughing