| DanielPH a întrebat:

Ce pot sa devin daca urmez facultatea de istorie?

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Istoric,muzeograf,arheolog,profesor de istorie, geograf, geolog, cercetator, diplomat. Vedeti domeniile de activitate in:-Invatamant
-Cercetare
-Arhivista
-Muzeologie
-Arheologie
-Diplomatie
-Institutii de cultura
-Mass Media
-Structuri ale partidelor politice si ale organizatiilor guvernamentale si nonguvernamentale.

3 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

Profesor de istorie

| DanielPH explică (pentru untu):

Va multumesc! Nu va imaginati cat de mult ma ajuta aceste informatii!

mira
| mira a răspuns:

Ai primit un raspuns partial gresit.Precizez.Geograful si geologul se specializeaza intr-o alta facultate.