| susspekt a întrebat:

SAlut TPU.De ce elevii consuma droguri, alcool, tigari.am nevoie urgent.+funda

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din cauza anturajului dubios în care intră, lipsa de comunicare cu părinții, etc.
Pa, pa.

| betsy a răspuns:

Pentru ca unii considera ca e o dovada de maturitate si de superioritate fata de altii sa faca asta.

| freakazoid a răspuns:

Elevii de obicei din teribilism, eu de asta o faceam straight face m-as fi plesnit pentru asta.
Acum de placere, nevoie de socializare, relaxare, intoxicarea creierului care se gandeste numai la probleme.

| DiamondEyes a răspuns:

Din cauza anturajului
Ca sa se dea "jme`"
Incearca din curiozitate
Siiii unii cred ca asta e un stil de viata straight face

| Voluntar a răspuns:

Pentru ca, facand aceste lucruri se cred cei mai tari, cei mai importanti, cred ca nimeni nu mai e ca ei...dar de fapt gresesc, dimpotriva cand fac asa dau dovada de prostie si nesimtire.big grin

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Ca sunt prosti.Nocivii dracului!

| anamaria06 a răspuns:

La inceput din curiozitate iar apoi devin dependenti si nu mai pot renunta la ele.

| Fantoma_1807 a răspuns:

Unii se apuca din dorinta de a iesi in evidenta, din teribilism si pe urma apare prietenul care incearca si el s vada cum este, ce el este mai prost decit celalalt si de aici un adevarat lant al slabiciunilor.

| NbhdDaughter a răspuns:

Pentru ca ceilalti sa nu rada de ei si sa nu ii crada blegi.

| DnBSniperZs a răspuns:

De prostie si dupa ce iau de pe jos un muc de tigara si il pun in gura, fac poza si o pun pe "fakebuc" cu titluri " BaHH kE sMeK3r sNt eOO; x "

| alexpaul1986 a răspuns:

Din cauza ca oamenii au ajuns sa nu mai gandeasca ci sa gandeasca cineva pentru ei, ex:anturajul.

| RatWithBoobs a răspuns:

Pentru ca se cred cool laughing... daca asta face anturajul cuiva trebuie sa faca si acel cineva la fel ca sa se integreze thinking

| CatiPisicuta17 a răspuns:

Ei vor doar sa se creada mai maturi facand asta, si se considera mai tari.De fapt, la varsta aceasta nici NU E PERMIS macar sa te gandesti la asta.Isi distrug viata.Am avut si eu o prietena asa.I-am zis sa inceteze dar nu m-a ascultat.Ei, asta e. Daca asa decid ei...Ei fac asta pentru ca 1. Drogurile nu stiu sigur, nu am incercat, dar unii fac asta pentru ca au gust bun(cred).2.Alcoolul e consumat din cauza gustului pentru ca are un gust mai bun ca apa(le stiu toate astea de la prietena aceea).Si tigarile ii ajuta sa se calmeze...

| freakazoid a răspuns (pentru CatiPisicuta17):

Alcoolul nu are un gust mai bun decat apa, asta e dovada de teribilism. Daca te atrage ceva la consumul de alcool e destinderea cu care faci anumite lucruri pe care in mod normal nu le-ai face. Tine minte ca si in Hanul Ancutei inainte sa se apuce cineva de povestit, toata lumea bea din carafa de vin. Mentine atmosfera traiasca CH3CH2-OH pentru asta! Dar trebuie consumat cu moderatie si cu responsabilitate.

| Sizly95 a răspuns:

Nu pentru a te crede "cool" asta este o prostie care a prin radacini in mintea fiecarui neconsumator. Acum depinde si ce droguri consumi. Unii pentru amuzament, altii pentru a si distrage gandurile de la anumite esecuri in viata.Bineinteles,sunt multi care consuma in exces precum : pastile siropuri etc, insa iarba pura nu este un soc daca o consumi. Pe langa asta daca va informati este si un remediu pentru sanatate. Mai multe detalii gasiti si aici https://www.facebook.com/Weedliketotalkro :) have fun