| Înntrebăări a întrebat:

Fratele meu are 10 clase si dorește sa se întoarcă la scoala ca sa aiba 12 clase. Îmi puteți spune daca el trebuie sa înceapă din clasa a9a sau cum se procedează? P. S. are 27 de ani.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca a absolvit 10 clase atunci va incepe cu cl. a XI-a, la seral sau cu frecventa redusa si va face 3 clase (cl.XI, XII, XIII).

2 răspunsuri:
| Înntrebăări explică:

Si daca are 8 clase? Trebuie sa dea ceva examen?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Înntrebăări):

Nu trebuie sa dea nici un examen, daca a absolvit 8 clase va intra in cl. a IX-a, tot la seral sau frecventa redusa si va mai face 5 clase.