| Costy_Regele_1991 a întrebat:

Sunt clasa a X-a pe profil real(ştiințe ale naturii) şi dupa ce termin liceul m-am gandit sa dau la AMG(Asistență Medicala Generala) în Braşov. Ştiu deja ca se da un examen la biologie grila, eu la biologie sunt foarte bun din fericire, dar am auzit ca se poate sa se dea şi la chimie şi acolo sunt praf.Ce credeți sunt şanse sa se dea doar la biologie? Şi daca e sa trec de examenul de admitere o sa ma mai lovesc de chimie mai încolo? Va rog sa ma lamuriți!

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Se dă doar la biologie la asistenți. Iar la FACULTATEA de MEDICINA se dă și Chimie.

4 răspunsuri:
| Costy_Regele_1991 explică (pentru Elena9328):

Eşti sigur?

| Elena9328 a răspuns (pentru Costy_Regele_1991):

Foarte sigura, chiar m-am și uitat Intr un document PDF că să fiu sigura. Am vrut și eu să dau, dar acum doi ani. Dar nu m au lăsat ai mei.

| Costy_Regele_1991 explică (pentru Elena9328):

Iți mulțumesc foarte mult! Scuze de formulare, nu am citit numele doar comentariul laughing)))

| Elena9328 a răspuns (pentru Costy_Regele_1991):

Nu face nimic. laughing))