| bogdanaurel59 a întrebat:

Salut TPU. Sunt la profesională pe partea de profil electric și doresc ca la final de clasa a 11-a să dau examenul de diferență să mă transfer la un liceu teoretic pe profil uman după ce voi primi diploma de electrician. Știu că eu ar trebui să dau examen la matematică și română, dar vreau să știu ce subiecte se dă, în general, la aceste examene de diferență? Pe lângă matematică și română, mai trebuie să învăț și la altă materie pentru examen?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca tu mai dai diferente, fiindca este imposibil sa revila liceu, in sistemul "curs de zi", acum putand sa te inscrii la liceu numai la cursul seral, unde se fac 13 ani.

| bogdanaurel59 explică (pentru Violleta2022):

Păi asta doresc să intru la seral după ce termin profesionala și să iau diploma de electrician și de asta am intrebat dacă trebuie să dau vreun examen de diferență.