| XxAlexandruxX a întrebat:

Tot sunt nelamurit cu evaluarea nationala de azi la romana ce era acolo subiectiva sau predicativa? Eu am pus subiectiva, restul au pus predicativa dar eu tot subiectiva cred ca este thinking va rog spuneti-mi vreau multe raspunsuri

31 răspunsuri:
| alinr7 a răspuns:

Era subiectiva deoarece:in primul rand predicativa nu sta niciodata in fata, iar in al doilea rand, amintitiva prima regula de la subiectiva cu "cine","ce","oricine","ceea ce"!