| MarryBlake a întrebat:

Trebuie sa aleg la ce disciplina o sa sustin bacalaureatul. Am de ales intre biologie si chimie. Cine l-a sustinut deja sau stie care e mai usor? Help

5 răspunsuri:
| Adiadictie a răspuns:

Succes

| xMeee a răspuns:

Bună! Probabil ești la mate-info și eu la asta am fost, dar vreau să iți zic că cel mai ușor mie mi s-a părut biologia, deși nu sunt româncă am ales biologia că o pot învăța mai ușor, la chimie sunt prea multe chestii care nu îmi plac, gen reacțiile, vreau să iți spun că biologia a fost cea mai bună alegere pe care am făcut-o, am dat din anatomie (cls 11-12) și am luat 10 curat, nu mă așteptam chiar la 10 curat dar le-a plăcut. Sper că te-am ajutat! Mult succes!

| OAly a răspuns:

Biologia mi se pare mai usoara. E doar teorie. La chimie sunt multe detalii si problemele de chimie mi se par grele. Daca tie iti plac lucrurile astea poti sa alegi chimia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 15 ani si nu-mi vine sa cred ca nu-ti dai seama cat de BS e chimia. Bio e *** too dar de n ori mai bine ca la chimie. INTRA PE BIO!

| MarryBlake explică (pentru xMeee):

De fapt sunt din Chisinau si sunt la uman la liceu dar vreau sa intru la medicina si de aia imi trebuie bac-ul la bio sau chimie