| azztek a întrebat:

Un prieten a avut pe primul semestru media 9 la TIC, pe semestrul 2 a fost decat de 2 sau 3 ori la ora(probleme medicale mai nasoale). Profesoara nu i-a incheiat media si i-a spus sa vina la vara, adica marti. Ce o sa-l puna sa faca si ce nota ar trebui sa ia ca sa treaca?

Răspuns Câştigător
| Elvina a răspuns:

O sa-l puna sa faca ceva la calculator nu cred ca e greu deoarece toti trec in vara. Sa stea linistit. Va trece. Nota o decide profesorul. Bafta!

2 răspunsuri:
| azztek explică (pentru Elvina):

El se pricepe prea bine la calculatoare, a avut 9 pe primul semestru, si nu a ramas corigent, ci nu i-a incheiat media ca nu a avut note. Care e cea mai mica nota care poate sa i-o dea ca sa treaca?

| Elvina a răspuns (pentru azztek):

Mai putin de 5 n-o sa-i puna. Dar daca stie bine la calculatoare poate sa ii incheie si cu 10. Bafta!