| AndreiGigg a întrebat:

Vara asta ma duc in Anglia. Am inteles ca este greu sa te adaptezi si sa iti face prieteni. E adevarat? Am de gand sa raman acolo si sa fac scoala si nu vreau sa fiu insociabil sau ceva.

6 răspunsuri:
| Panas_Alexandra_Panas_Alexandra_1993 a răspuns:

Buna. nu este greu, Engleza este destul de usoara, conteaza foarte mult prima impresie, incearca sa fi amabil si prietenos cu toti oamenii happy Succes

| Crisstinayy12 a răspuns:

Oamenii din Romania mai degrabă "jegurile" de copii de aici, unii, sunt foarte obraznici. Încearcă să nu prea vorbești cu ei ce nu știi, să eviți propoziții grele la început.Imcearca să fii prietenos și amabil cu aproape toți, și pe stilul fiecăruia, dar dacă nu poți, nu te pune cu întrecuți. Trebuie să îți găsești macar un prieten acolo in Anglia, cu care sa te întelegi și să te înțeleagă. Să înveți tot ce e de știut până în clasa ta, da nu ramai in urma cu nimic, că sa nu te faci de ras că nu știu nimic. Sincer nu cred neapărat că cei de acolo sunt răi, depinde și de școli, copii, părinți, educație etc.

Succes!

| Doge23 a răspuns (pentru IceDragon):

Canal de ****, dislike la toate video

| AmyMalik a răspuns:

Depinde de personalitatea ta. Daca esti sociabil si prietenos o sa ai prieteni, daca esti introvertit depinde de soartalaughing) S-ar putea sa ai norocul de a veni cineva langa tine si sa se prezinte, iti faci prieteni usor doar sa nu fi uracios.