| mio93 a întrebat:

Salut tuturor! am o intrebare... sunt in anul 2 de facultate iar in primul an am 4 restante... daca mai fac 2 in acest an repet anul 2? Fac e de 3 ani sistem bologna

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă la secretariatul facultății despre asta, explica în detaliu celor de acolo, și ti se va răspunde întocmai.

| AFR81 a răspuns:

Intreaba profesorul indrumator sau secretara. De obicei, insa, nu treci in anul 3 daca nu ai indeplinit numarul necesar de credite. Regulile pot sa varieze de la facultate la facultate insa, in general, nu conteaza cate restante ai, conteaza sa ai 91 de credite.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sincer nu stiu la ce mai faci facultate daca nu esti in stare sa termini anul fara restante, de ce o faci? Asa ca să te lauzi ca ai si tu o facultate? Nu mai este la modă ca in anii 90 sa ai facultate, atunci da, era la modă, dar azi nu, indiferent ca ai sau nu facultate daca nu ai un serviciu stabil nu faci nimic.Ce vârstă ai? Esti fată sau baiat? Ce facultate faci ce domeniu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti trece in anul II cu restante din anul I, cu conditia sa ai numarul nimic de credite.

in schimb nu poti trece in anul III daca ai restante din anul I

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia explica tu ce e

RobertN a evaluat răspunsul tău Poti trece in anul II cu... ca fiind nefolositor şi eronat.

eronat si nefolositor in raspunsul meu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Iti trebuie punctele de credit pe anul respectiv, nu suma lor.
La facultatea din Pitesti spre exemplu, poti trece lejer, daca ai restante in anul 1 pana in anul 3, cu conditia sa le iei in anul 3.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbim de universitati seriose, nu din alea care se zbat pentru cativa studenti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Serioase sunt toate cele de stat dupa mine user "suntserios" si nimic altceva, nu am spus de hyperion, spiru haret am spus clar de Universitati de stat. O seara buna.

Răspuns utilizator avertizat