| GabiIancu2001 a întrebat:

Salutare,am fost anul 1 la facultate și din motive bine întemeiate semestrul 2 nu l-am putut continua și nu am reușit sa iau numărul de credite necesare. Menționez ca am întrat la buget și întrebarea este, dacă trebuie sa repet anul în cazul asta și dacă îl repet, mai beneficiez de locul de la buget sau trebuie sa dau la taxa?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Repeti anul doar daca nu ai numarul minim de credite necesar, stabilit de facultatea ta, pentru a promova. Daca nu il ai acum il poti obtine in sesiunea de restante.
2. Daca nu promovezi anul vei intra la taxa.

5 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Dacă ai luat toate examenele de pe semestrul I atunci e posibil să nu repeți anul. Unde am fost eu la facultate era nevoie să ai jumătate din creditele de pe tot anul ca să-l promovezi. Cel mai probabil o să intri la taxă însă.
Îți sugerez să întrebi la facultate, s-ar putea să trebuiască doar să dai examenele de pe semestrul II fără să repeți anul.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu s-a terminat anul universitar, sesiunea de restante e in toamna deci ai sanse sa treci anul, trebuie doar sa inveti

| sierra1 a răspuns:

~dacă îl repet [anul], mai beneficiez de locul de la buget ~

nu, lași locul altuia care merită și cu chef de invățat

| GabiIancu2001 explică (pentru sierra1):

Puteam sa jur ca apar,, destepti " d-astia ca tine care nu pricep întrebarea și se dau rotunzi pe aici

| sierra1 a răspuns (pentru GabiIancu2001):

Am ințeles foarte bine ce vrei: rămâi repetent (NU contează motivele) și vrei să rămâi la buget.

mie mi-ar crăpa obrazul dar deh, altii au anticorpi la așa ceva...