| AdrianPetru98 a întrebat:

Salutare!
Aș dori să mă înscriu la o facultate de istorie dar nu știu dacă se susține probă de admitere sau nu? Și dacă se susține proba de admitere, în ce constă mai exact această probă?
Vă mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.upit.ro/......ie-licenta

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, daca nu ne spui in cadrul carei universitati vrei sa aplici, nu avem de unde sti ce cauti tu, dar cel mai probabil admiterea e pe baza de dosar (media de la BAC).

| AdrianPetru98 explică (pentru anonim_4396):

Bună seara! Aș vrea să aplic în cadrul Universității din Pitești la Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte. Și m-am documentat în legătură cu această universitate dar nu am găsit răspunsuri satisfăcătoare!