| Florin_Andrei_1998 a întrebat:

Daca o lucrare la o proba scrisa de la bacalaureat este anulata este nevoie sa se sustina din nou examenul? sau doar la acea proba la care respectiva lucrare a fost anulata?

8 răspunsuri:
| Random123456 a răspuns:

Doar acea proba. La fel si daca ai pica bacul la o materie happy

| Florin_Andrei_1998 explică (pentru Random123456):

Multumesc!

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se va sustine la anul, la urmatoarea sesiune de BAC, doar la proba picata, daca soliciti sa ti-o mentina pe cealalata, daca nu, le poti da pe amandoua.

| Random123456 a răspuns (pentru Florin_Andrei_1998):

Cu placere!

| Florin_Andrei_1998 explică (pentru Random123456):

Deci nu imi impune nimeni sa dau in sesiunea a 2-a a acestui an? La anul dau doar proba la care a fost anulata lucrarea sa inteleg?

| Random123456 a răspuns (pentru Florin_Andrei_1998):

Nu, nu iti impune nimeni. Daca pici o proba sau iti anuleaza o lucrare, dai doar la lucrarea respectiva. Totusi, cred ca trebuie ceva demersuri ca sa pastrezi probele luate, intreaba la secretariatul scolii ca aici nu sunt sigura...

| Florin_Andrei_1998 explică (pentru Random123456):

Multumesc pentru ajutor.

| Random123456 a răspuns (pentru Florin_Andrei_1998):

Oricand! happy