| Erin28 a întrebat:

Salutare!
Daca sunt printre voi absolvenți de litere, limba română și engleză, cam cat de greu este un examen din sesiune? Am căutat niste modele de teste, că să vadă care r fi nivelul, și nu prea am găsit. Acum m-am înscris la această specializare. Sunt și examene orale?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde de profesor. Am avut lejere, am avut si foarte grele. Unii dau scris, altii oral, altii si oral si scris, e la latitudinea lor.

| Erin28 explică (pentru Wr3nch):

Mă cam sperie puțin. Însă asta vreau eu sa fac. Mulțumesc mult!

| Wr3nch a răspuns (pentru Erin28):

Nu ai de ce sa te temi. Cel mai bun sfat pe care il pot da e sa mergi neaparat la toate seminariile, sa iti iei notite in stilul tau, (sau unul usor de urmat) si sa inveti din timp (la unele am bagat doar in sesiune si s-a vazut la nota laughing )

| Erin28 explică (pentru Wr3nch):

Mie chiar îmi place engleza, am un caiet plin de cuvinte necunoscute de pin cărți și incerc sa învăț cat pot eu că sa îmi îmbunătățesc înțelegere. Așa vreau sa fac, sa învăț din timp. Îmi place mai mult gramatica decât engleza, sinceră să fiu, mi se pare mai accesibilă. Mulțumesc de explicație!