| ___iAho a întrebat:

Salutare. Sunt clasa a10-a, economic, iar dupa ce termin liceul si iau bacul (sper) vreau sa merg sa fac cursuri ori de impegat, ori mecanic de locomotiva. Intrebarea mea este, daca ma angajez, pot face si o facultate in acelasi timp? Vreau sa ma angajez dupa liceu sa am salariul meu, dar totusi vreau sa termin si o facultate, nu stii niciodata cand ai nevoie de ea. Pot face si servici si facultate in paralel?

Răspuns Câştigător
| gaminator a răspuns:

Poti face o facultate in regim "invatamant la distanta", o sa mai ai de trimis niste teme sau proiecte si sa mai intri la ore online, cu examenele la fel poti fi online sau fizic, depinde acum. Nu e ceva de speriat, cu siguranta poti face asa facultate, mai ales ca esti in paralel cu munca.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Pot face si servici si facultate in paralel?"

la zi, probabil nu, altfel de ce nu?

| Whitte a răspuns:

Da, poti daca te descurci cu programul. Daca nu, o faci la frecventa redusa sau fara frecventa.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face facultate in timp ce faci cursul, fiindca nu poti fi in acelasi timp in doua locuri.