| alexmihailul a întrebat:

Salutare TPU am o intrebare cum se face admiterea la lice imi poate explica cineva procedura adica cum se face media ce care conteaza mai mult ca nu tare stiu si is clasa 8 multumesc anticipat

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Media 5-8 conteaza in proportie de 25%, iar media de la evaluarea nationala conteaza 75%.

| valitza123 a răspuns:

S-a schimbat anul asta si acum e media din cei 4 ani de gimnaziu 20% si evaluarea nationala 80%. Si mult succes anul acesta. :*

| Ara997 a răspuns:

Incepand din acest an media examen conteaza 80%
media anilor de gimnaziu 20%

| extremboyy a răspuns:

Licee* prea * clasa a VII-a* si sa nu vorbim de punctuatie

| alexmihailul explică (pentru valitza123):

Mersi