| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebarebig grinaca am media generala 9.73, se ia premiul 1? Tin sa mentionez ca premiul 1 se ia de la 9.75 in sus! FUNDA!winking

13 răspunsuri:
| Klaudiu214 a răspuns:

Daca este alt elev care are media mai mare de 9.73 el va lua premiu 1

| michelia a răspuns:

Premiul 1 se ia de la 9.50 in sus.

Daca la tine in clasa sint unii care au 10 sau 9, 90 ( deci medii mult mai mari decit a ta ) nu cred ca iti da si tie premiul 1.

| BlackAngel33 a răspuns:

Eu am avut 9.72 si am luat premiul I. Premiul I se da peste 9.70, iar daca ai 9.73 e foarte posibil sa iei.
In afara de asta, daca ai cea mai mare medie din clasa vei lua cu siguranta.

| Dumy99 a răspuns:

Eu am avut 9.86 si 9.66 si mereu am luat premiul intai..desigur ca eram primul pe clasa big grin

| LeAnonim1 a răspuns (pentru Klaudiu214):

Problema ca pote si toata clasa sa ia doar premiul 1...

| LeAnonim1 a răspuns (pentru michelia):

Am zis si mai sus ca poate chiar si toata clasa la noi sa ia premiul 1...trebuie doar sa ai pentru 9, 75. . :S

| LeAnonim1 a răspuns (pentru BlackAngel33):

In nici un caz nu am cea mai mare medie rolling on the floor Sunt si care au 10 pe linie, chiar daca au devenit copii de catrierhee hee

| michelia a răspuns (pentru LeAnonim1):

Draguta, daca altii au 10 pe linie e clar ca vor lua ei premiul 1 si se vor lauda in.....cartier, ca merita.

| LeAnonim1 a răspuns (pentru michelia):

Altii cum au 9, 73 ca mine, si tot au luat premiul 1 anii trecuti? Dragutzawinking

| michelia a răspuns (pentru LeAnonim1):

Zau mai Goe? Si care e sensul intrebarii pina la urma? Vad ca le stii pe toate.

| LeAnonim1 a răspuns (pentru michelia):

Vroiam sa fiu sigur GOE laughing Nu e asa normal, sa intreb si lumea Einstein?laughing

| maria6 a răspuns:

Premiul I se da elevului care are media peste 9, 50. Adica, daca un elev are media generala 9, 52 si nu este alta medie mai mare ca a lui in clasa respectiva, el va lua premiul I. Daca, insa, exista cineva cu, sa zicem, 9, 64, acela va lua premiul I. Daca exista 3 elevi cu media 10, toti vor lua premiul I. Si asa mai departe.

| Stoicescu_Iulia_Ioana_1996 a răspuns:

La 9, 81 am luat premiul 3.