| Staif a întrebat:

Serios?!
https://imgur.com/a/hp5H4

Resedinta judetului "Bistrita", este orasul "Bistrita-Nasaud"?! worried sad

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Bistrita-Nasaud este judetul, iar Bistrita este resedinta de judet. Undeva e o eroare.
Suntem oameni, oricine poate gresi.

| Staif explică (pentru dannyel86):

Eu stiu ca este o eroare. Insa, acesta este un test. Si daca testele au raspunsuri gresite, cum mai pot cei ce vor, sa invete corect?

| dannyel86 a răspuns (pentru Staif):

Poti raporta raspunsul gresit celor care se ocupa de intrebari. Le arati astfel ca esti mai inteligent/a decat ei. E singura ta consolare. happy

| Staif explică (pentru dannyel86):

1. Nu am pretentia ca as avea mai multa inteligenta deat cei ce fac testele.
2. Am postat "atentionarea" la "Totul despre TPU", tocmai ca sa o vada cine trebuie. Dar a fost mutata (am si notificare pentru asta).

| dannyel86 a răspuns (pentru Staif):

Din poza data de tine nu reiese ca intrebarea din test apartine site-ului TPU. Putea fi o captura de pe oricare alt site, de aceea s-a considerat ca nu face parte din categoria "Totul despre TPU". Si nici din textul tau nu rezulta unde ai gasit intrebarea eronata cu raspunsul gresit. Trebuia mentionat, ca sa ramana la categoria stabilita de tine.
Multi plaseaza, din comoditate, intrebarile la categorii total gresite, iar cei care le redirectioneaza nu fac decat sa puna lucrurile in ordine. Nu a fost o actiune intentionata.

| Staif explică (pentru dannyel86):

Se cam vede ca e din quiz-urile lor. Dar, ma rog...