| Stefan16364646 a întrebat:

Spuneți-mi și mie ce trebuie sa învăț la română pentru evaluarea națională va rog

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toata materia care se invata in clasa a VIII-a la lb romana!
Subiectele de la evaluarea nationala sunt secrete si se fac cu cateva saptamani inainte de examen, deci nimeni nu stie ce va pica la evaluarea nationala, de aceea este recomandat sa inveti TOATA materia ca sa nu iti pice ceva ce nu sti.

Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba-o pe profesoara ta de romana!

| LisaJulie a răspuns:

Genurile epic, liric si dramatic si toata morfologia si sintaxa