| мιcυтѕαααα a întrebat:

Spuneti-mi, va rog, un simbol al primaverii cu litera "V", dar in afara de vant si doua simboluri ale primaverii cu litera "R", dar in afara de randunica.

Răspuns Câştigător
| Lamaitzza a răspuns:

V-veselie, viata (viata pentru ca natura se trezeste la viata)
r-ridichi thinking
r-raza (soarele isi lasa razele calde peste pamant)

10 răspunsuri:
| RRC a răspuns:

Viorele si rame

| Andrey57 a răspuns:

Virgini si rubeola

| BellaKiოNana a răspuns:

Viorele

| scienceftw a răspuns:

Violet (culoare florilor), Rosu (culoare calda) si Renastere happy

| beki13 a răspuns:

Verde, rapsodii, rostopasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah! Tu iti faci temele pe net! Asta nu e vrajeala de Pasti...
Verde, verdeata, viorele, valeriana, vestala, volbura, vipera, vioi, viitura, vremelnic, vestitor, vuvuzela. Pick one!
Ropot, reptile, rug, renastere, reanimare, revenire, râu, ram, rățușcă, rododendron, râmă, răceală, rasuna, rut (favoritul meu), repetenta la romana. Pick two!
La urmatoarea postare, uita-te si tu intr-un dictionar englez-roman, si vezi la ce cuvant iti rasuna clopoteii in cap primavaratec.

| ColorBubbles a răspuns:

Cu V - vestitorii primaverii! sau verdeata si cu R - ramurele si rapsodie!
SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lamaitzza):

Ai ThumbUp-ul meu pentru ridiche... la aia nu ma gandisem.

| LanaDelRayFan a răspuns:

V-violete, verdeata, veascuri
R-rau
R-ramuri, ramurele
Succes! Paste fericit!

| Lamaitzza a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc!hee hee