| Annonnymous a întrebat:

Spuneti va rog o reactie unde AlCl3 interactioneaza cu o baza FUNDA repede pls

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

AlCl3+(OH)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Se vede că n-ai habar de chimie dacă i-ai dat ăluia fundă pentru prostia pe care a scris-o... OH e un radical ce participă la structura unei baze, nu e o bază. NaOH (hidroxidul de sodiu) este un exemplu tipic de bază.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ Îți va folosi.

| Annonnymous explică (pentru anonim_4396):

Non mi ne frega un cazzo di tutto questo! ei mersi dar c m-ai ajutat! imi trebuia urgent! si de asta am facut asa!