| Benczik_Patrik_2000 a întrebat:

Stie cineva cum functioneaza sectiile la universitate? De exemplu ma duc la automatica si calculatoare, (calculatoare) si (tehnologia informatie) sunt doua sectii diferite, sau se fac impreuna? Daca sunt diferite, am inteles ca trebuie sa aleg eu ce fac? Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Automatica si calculatoare sunt doua secții diferite și le alegi la admitere.
Calculatoare și Tehnologia Informației se ramifica abia în anul 3 și alegi tu, în funcție de medie unde sa mergi

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In ce clasă ești?

| Benczik_Patrik_2000 explică (pentru sierra1):

A 11-a

| sierra1 a răspuns (pentru Benczik_Patrik_2000):

Bravo