| 29clarabianca a întrebat:

Sunt clasa a 10 a și vreau să mă mut și de pe profil și din liceu. Problema e ca deja a început anul și aș vrea să știu care sunt toate variantele să mă mut. Mă gândesc dacă ar fi o variantă ca eu sunt intr-un liceu adventist, fiind ortodoxă, neavând treabă cu religia lor, poate ceva de acomodare? Vă rog să mă ajutați cu idei. Am nevoie cat mai urgent posibil…

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile se fac la inceput de an scolar, din 16august pana in 6 sept, acum fiind deja terminate.
Anul acesta ai pierdut trenul dar la anul poti sa depui cerere de transfer de la o scoala la alta, de ela un profil la altul, fiind nevoie sa ai urmatoarele:
- MEDIA generala la sfarsit de clasa a aX-a, sa fie egala sau mai mare ca a ultimului elev din clasa unde doresti sa te transferi.
- Nu ai voie sa ai note scazute la purtare, absente si corijente.
- Cererea de transfer o poti depune imediat dupa 16 Aug 2025 si directorul scolii te va informa la ce obiecte trebuie sa sustii examenele de diferenta.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Cum ai ajuns la liceul asta?
Daca ai fi dat un examen de admitere, sa doresti si sa inveti ca sa intri, nu ai mai fi avut dileme din astea acum.
Generatia asta a voastra, parca sunteti cu capul in nori. Nici nu stiti ce vreti.

Se pot face transferuri in timpul anului, dar asta n-o sa te ajute cu nimic. Cum vei da de unpic de greu, cum ai sa vrei iar sa te transferi.
https://www.portalinvatamant.ro/......10978.html

| 29clarabianca explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Având în vedere ca am intrat pe mate info, eu cred ca am învățat. Nu s pe teologic… Am uitat să precizez ca sunt pe real, mai mult asta e cauza mutarii