| ionelapup a întrebat:

Sunt clasa a 10-a si vreau sa ma transfer la un alt liceu in vara, pe acelasi profil. pentru transfer se va lua in considerare media generala din clasa a 9-a sau cea din a 10-a?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile se pot realiza numai toamna, cu 1-2 saptamani inainte sa inceapa noul an scolar si numai daca esti eligibil indeplinind contiile de tranfsre:
media generala din clasa a X-a trebuidn sa fie egala sau mai mare ca aultimului din clasa unde doresti sa te transferi.
Cum te transferi pe acelasi profil, nu vei da exmanele de diferenta dar trebuie sa mentionezi in cererea de transfer motiul real pentru care doresti sa te transferi.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se ia in considerare media generala anuala a ultimei clase absolvite, in cazul expus cea din cl. a X-a, aceasta trebuie sa fie cel putin efala cu a ultimului promovat din clasa de transfer.

| ionelapup explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult!

| ionelapup explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc!