| Roxett a întrebat:

Sunt clasa a XII.Am medie mare la bac deci pot intra unde vreau.M-am gandit sa dau la facultatea de mate-info.Dar nu stiu sigur ce meserie pot practica dupa(nu doresc o cariera in invatamant ).voi ce parere aveti? ce job pot gasi?

Răspuns Câştigător
| Romeo44 a răspuns:

Fa ceti place.Parerea mea este ca, cu matematica si informantica poti ajunge deporte, dar trebuie sa te ti de invatat.In ziua de azi orice firma are nevoie de un specialist It.

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Nici cariera din invatamant nu e de aruncat. Daca esti un profesor de matematica bun poti castiga din meditatii mai mult decat dintr-un job cu program bine stabilit.

| alessia5158 a răspuns (pentru ElenaSA):

Nu stiai ca Fiscul a pus ochii pe veniturile extra-bugetare ale profesorilor ca sa le poata impozita? Meditatiile nu sunt un argument in favoarea alegerii meseriei de profesor--- alta/altele ar trebui, in mod firesc, sa fie!