| noka240 a întrebat:

Sunt in a-VIIIa si trebuie sa ma decid la ce liceu sa merg. Eu prima data m-am gandit la Ferdinand dar dupa ce am vorbit cu unele persoane au spus ca este un liceu foarte bun dar faza e ca cica trebuie sa stai toata ziua sa inveti, eu o sa invat destul de bine dar mai am si alte hobbiuri si mi sa recomandat liceul Vasile Alecsandri ca cica se invata si acolo bine dar e mai lejer. Unde sa ma duc?

4 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Poti sa mergi la Ferdinand iar daca consideri ca nu iti place te transferi

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

La Vasile Alecsandri! Unde iti place acolo ramai

| Violleta2022 a răspuns:

La toate liceeele unde emergi trebuie sa stai toata ziua si sa inveti, ca asa este la liceu, nu ca la scoala generala sa-ti mai ramana timp si pentru alta joaca.
Nu-i nicaieri lejer, decat daca decizi sa nu inveti deloc si sa trandavesti, dar nici note bune nu vei lua.

| Cipi1212 a răspuns:

Du-te unde este mai lejer.