| stout2000 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a iar in urmatorul an scolar vreau sa dau la un liceu in iasi....profil mate-info. Am nevoie de o lista cu liceele si caminele din iasi,

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Îţi trimit lista liceelor şi colegiilor din Iaşi, doar din oraşul Iaşi:

1). Colegiul "Costache Negruzzi" - Iaşi, Str. Culturii Nr. 4;

2). Colegiul "Naţional" - Iaşi, Str. Arcu Nr. 4;

3). Colegiul Agricol Şi De Industrie Alimentară "Vasile Adamachi" - Iaşi, Aleea M. Sadoveanu Nr. 41;

4). Colegiul Economic Administrativ - Iaşi, Str. Sărăriei Nr. 35;

5). Colegiul Naţional "Emil Racoviţă" - Iaşi, Al Nicolina Nr. 4;

6). Colegiul Naţional "Garabet Ibrăileanu" - Iaşi, Str. Oastei Nr. 1;

7). Colegiul Naţional "Mihai Eminescu" - Iaşi, Str. Mihail Kogălniceanu Nr. 10;

8). Colegiul Naţional De Artă "Octav Bancilă" - Iaşi, Str. Cuza Voda Nr. 29;

9). Colegiul Tehnic "Dimitrie Leonida" - Iaşi, Str. Socola Nr. 188-190;

10). Colegiul Tehnic "Gheorghe Asachi" - Iaşi, Str. Sărăriei Nr. 189;

11). Colegiul Tehnic "Ioan C. Ştefanescu" - Iaşi, Str. Socola Nr. 51-53;

12). Colegiul Tehnic "Mihail Sturdza" - Iaşi, Str. Mihai Sturdza Nr. 2;

13). Colegiul Tehnic De Electronică Şi Telecomunicaţii - Iaşi, Str. M. Sturdza Nr. 43;

14). Grup Şcolar "Anghel Saligny" - Iaşi, Str. Bucium 17;

15). Grup Şcolar "Constantin Brâncuşi" - Iaşi, Bd. Socola Nr. 110;

16). Grup Şcolar "Dumitru Mangeron" - Iaşi, Bd. Poitiers Nr. 41;

17). Grup Şcolar "Ion Holban" - Iaşi, Str. Pantelimon Halipa Nr.16;

18). Grup Şcolar "Nicolina" - Iaşi, Str. 13 Decembrie Nr. 54;

19). Grup Şcolar "Radu Cernătescu" - Iaşi, Str. Socola Nr. 61A;

20). Grup Şcolar "Ştefan Procopiu" - Iaşi, Calea Chişinăului Nr. 132 Bis;

21). Grup Şcolar "Virgil Madgearu" - Iaşi, Str. Sfântul Andrei Nr. 70;

22). Grup Şcolar Economic De Turism - Iaşi, Str. Milcov Nr. 11;

23). Grup Şcolar Tehnic De Transporturi Căi Ferate - Iaşi, Bd. Socola Nr. 82;

24). Liceul Cu Program Sportiv - Iaşi, Aleea Grigore Ghica Voda Nr. 28;

25). Liceul De Informatică "Grigore Moisil" - Iaşi, Str. Petre Andrei Nr. 9;

26). Liceul Teoretic "Alexandru Ioan Cuza" - Iaşi, Str. Ciric Nr. 5;

27). Liceul Teoretic "Dimitrie Cantemir" - Iaşi, Aleea Decebal Nr. 13;

28). Liceul Teoretic "Miron Costin" - Iaşi, Str. Muşatini Nr. 12;

29). Liceul Teoretic "Vasile Alecsandri" - Iaşi, Str. C. Negri Nr. 50;

30). Liceul Waldorf - Iaşi, Str. Ciric Nr. 23A;

31). Şcoala Normală "Vasile Lupu" - Iaşi, Aleea M. Sadoveanu Nr. 46;

32). Seminarul Teologic Liceal Ortodox "Sf. Vasile Cel Mare" - Iaşi, Aleea M. Sadoveanu Nr. 46.

Să îţi fie de folos!

1 răspuns:
| stout2000 explică (pentru RomulusMilea):

Multumesc mult...