| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a-9-a, si nu stiu matematica deloc, nu pot sa o inteleg, si nici exercitii nu pot sa fac pentru ca nu le stiu rezolva.Va rog dati-mi un sfat, ca nu stiu ce o sa fac anul acesta la matematica.

Răspuns Câştigător
| emy a răspuns:

Ai incredere in Domnul. Te va ajuta, trebuie doar sa ai incredere in El si sa te rogi din tot sufletul(cu maximum de incredere, fara nici o picatura de indoiala). El te iubeste si, cu siguranta, te va ajuta.Mult, mult, mult, mult noroc sa ai!happy

9 răspunsuri:
| Sp3edy a răspuns:

Incepe sa faci meditatie o vreme pana intelegi iar apoi daca lucrezi zilnic acasa nu mai ai cum sa uiti si nu mai ai nici nevoie de meditate sunt convins ca candva ai stiut matematica dar daca azi sari ceva si maine la fel atunci trebuie sa o iei iar de la 0.

| LaaaavM1 a răspuns:

Şi eu sunt in clasa a 9 a. si sunt in aceeasi situatie ca tineee. sad. Cred ca voi face niste meditatii.
dar am norocul ca sunt la Stiinte-sociale si fac mate doar de 2 ori ce saptamana \m/.

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Copiezi de la colegu

| Maariiaa a răspuns:

E o problemă serioasă. Vorbește cu părinții tăi și angajează neapărat un meditator bun de multe ori pe săptămână și pune-te cu burta pe carte că mai e puțin și vine bacalaureatul.

| emy a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Roaga-te lui Dumnezeu sa te ajute, sa te indrume! Si vorbeste cu parintii tai sa-ti dea meditatii la matematica(daca pot, daca-si permit), iar, daca nu, roaga un coleg/o colega care e bun/a la matematica si e dispus/a sa te ajute. Sa te ajute Dumnezeu sa reusesti! Multa, multa bafta iti doresc. Te puup.kiss>big grin

| Maryanoo a răspuns:

Trebuie in primul rand sa iti doresti sa inveti si sa intelegi matematica. Te sfatuiesc sa copii exercitii rezolvate din diferite culegeri si sa citesti cu atentie toate explicatiile. Poti apela la un coleg sau o colega care se pricepe la matematica si sa va faceti mereu temele impreuna si sa fii atenta la tot ce iti explica de fiecare data. Curaj! Matematica nu e chiar asa de grea! Mult succes!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lucreaza la matematica macar 3 ore pe zi in afara lectiilor si a scolii, cu manualele din anii trecuti la indemana. Daca ai vointa, vei recupera ce ai pierdut. Manualele sunt foarte bune, explica bine, dar trebuie sa citesti de multe ori si apoi sa rezolvi zeci si sute de probleme care aplica practic ce ai citit.

| Andrei0510 a răspuns:

Incet,incet cu un meditator bun.Sunt studenti la mate-info care te pot ajuta. Trebuie sa o iei de la inceput.Bafta!

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru Sp3edy):

Si daca sa zicem ca sunt sarac si nu am bani de meditatii?