| MaRCojr a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si urmeaza sa aleg la ce sa dau teza
Istorie sau Geografie?
Mie nu imi place nici una,nici alta
As vrea pararea voastra,la ce este mai usor,la ce ati dat voi, si cam ce v-a dat in teza(cateva subiecte daca mai stiti)
Va rog. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Paull18 a răspuns:

Salut. eu zic ca la geografie pentru ca e mai usor. si eu cand am fost in clasa 8a am dat la geogra, pe atunci erau tezele nationale, bineinteles nu am invtat nimic dar am luat 10 laughing la geogra mai stii numele unui munte mai stii numele unei ape etc. la istorie e mai greu. tii minte cand s-a nascut ala si cand a murit? mai greu. axeaza-te pe geografie iti zic eu e mult mai usor. bafta la teza

4 răspunsuri:
| TDman a răspuns:

Hmmm... eu as spune Geografie. Mai putine numere, dar mai multe denumiri.

| MaRCojr explică:

Mai astept pareri
SI este adevarat ca la Istorie iti da sa faci si un referat? Despre cineva

| Frau a răspuns:

Eu am dat la istorie. Mi s-a parut mult mai usor sa retin niste ani si cateva nume decat toate altitudinile muntilor, locurile prin care trece un rau sau mai stiu eu ce. laughing

| Frau a răspuns (pentru MaRCojr):

In cele mai multe cazuri, la istorie trebuie sa faci un eseu. Mie mi se cerea sa scriu despre reformele lui Cuza daca nu ma insel, lucru destul de usor. In plus, istoria din clasa a 8a nu este deloc grea. happy