| BAliinuShaa a întrebat:

Sunt in clasa a9a in Franta la o scoala din Bordeaux. Tocmai la finalul acestui an o sa dau examenul de intrare la liceu deoarece aici se fac 9 ani de generala si 3 de liceu. As vrea ca sa ma transfer la un liceu din Romania pentru ca nu mai pot sta aici. este complicat probleme de familie straight face sunt de 2 ani in Franta. Daca ma inscriu la liceu in Romania or sa ma primeasca? Ce trebuie sa fac? :-s Sa dau un examen de admitere ceva? Sau ma baga direct? Funda! happy Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| itsirc3 a răspuns:

Depinde la ce profil vrei sa intri pentru ca s-ar putea sa dai o diferenta la informatica de exemplu. Te vor primi cu siguranta.

5 răspunsuri:
| BAliinuShaa explică (pentru itsirc3):

Cum sta treaba cu diferenta? ce este mai exact big grin

| itsirc3 a răspuns (pentru BAliinuShaa):

Dai test dintr-o materie sau din mai multe, depinde de profil, si media lor trebuie sa fie minim 7.

| BAliinuShaa explică (pentru itsirc3):

Am inteles happy Multumesc foarte mult! si cam ce profile sunt? si ce test trebuie sa dau la fiecare in parte. scuze daca te stresez cu intrebarile mele dar chiar sunt pe langa subiect si as vrea sa ma documentez dar nu stiu la cine sa apelez in afara de acest site :p

| itsirc3 a răspuns (pentru BAliinuShaa):

Matematica-informatica,Matematica-informatica intensiv informatica, filologie, Filologie bilingv engleza, filologie bilingv franceza. Cam astea sunt.
Testele nu stiu exact in ce constau dar cred ca sunt ca oricare teste sau ca o teza.
Sper ca te-am ajutat. Daca da imi dai o fundita?
Daca mai vreai sa stii ceva intreaba.
Cum e in Franta?

| BAliinuShaa explică (pentru itsirc3):

Hmm cred ca m'ar interesa bilingv franceza laughing Macar n'am pierdut 2 ani pentru a invata limba degeaba happy E frumos. poate am mai multe sanse la educatie aici insa prefer Romania. imi este dor de casa cu toate ca am fost in vacanta acum 2 saptamani sad