| pisica2017neagra a întrebat:

Te poti transfera de la un liceu tehnic la unul teoretic? Sunt clasa a 9 a si am intrat pe profil de Protectia mediului si as vrea sa ma transfer neaparat la un liceu teoretic pe profil de filologie sau stiinte sociale! sad Daca invat foarte bine, si am media generala mare ma pot transfera dupa primul modul? Sau trebuie sa astept un an? Dar examen diferente, trebuie sa dau, si daca da cam cat de greu este din moment ce de la un liceu de 6(tehnic, protectia mediului)vreau sa merg la unul de 8(teoretic, sociale/filo) ....am nevoie de ajutor crying vreau sa ma transfer neaparat!

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Trebuie să aștepți un an.

| pisica2017neagra explică (pentru gabicoo):

Dar am inteles ca daca esti a 9 a exista posibilitatea de a te transfera si dupa primul modul sad

| Violleta2022 a răspuns:

Ai pierut trenul, fiindca s-au incheiat transferurile pe anul acesta.
Alta sansa la anul!

| LisaJulie a răspuns:

Da dar trebuie sa ai media egala sau mai mare cu media cu care se intra la profilul respectiv si vei intra fara probleme

| LisaJulie a răspuns (pentru pisica2017neagra):

Asa e! Te poti transfera dupa intre module daca ai media destul de mare

| pisica2017neagra explică (pentru LisaJulie):

Deci ma pot transfera dupa ACEST modul daca am media mai mare decat 8, 16(cu media aceasta se intra acolo)? Sa zicem ca am media 9, 50! Dar diferentele mai sunt necesare?

| SonmezRodica a răspuns (pentru LisaJulie):

Media de admitere sau media de final de modul?