| ionelapup a întrebat:

Te poti transfera la un alt liceu daca ai 3 absente nemotivate?

Răspuns Câştigător
| aizen0567 a răspuns:

Absentele nu prezintă o problema pentru transfer, atâta timp cât nu ai acumulat destul de multe în cât să rămâi repetent din cauza punctelor scăzute ești ok, problema e să te asiguri că unde vrei să te transferi mai au locuri disponibile și că te poți încadra în media profilului.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cele 3 absente te vor tine pe tine netransferata, ci media mult mai mica pe care o ai tu, fata de media mai mare a ultimului intrat la acel profil!

"în 24 Iunie | ionelapup a întrebat:
Daca vreau sa ma transfer pe acelasi profil, dar ultima medie e 9, 72, iar eu am media 9, 66, se mai poate?"

| ReddY25 a răspuns:

Da,desigur

| LisaJulie a răspuns:

Da! Trei absențe sunt nimic, abia de la 10 absențe in plus sunt probleme

| Cipi1212 a răspuns:

Nu cred că este o problemă dacă ai 3 absențe.