| anonim_4396 a întrebat:

Traduceti urmatoarele in romana :
Papa:Oh! le bel arbre! Mais ce sera une belle tentation...J'en sais un qui.
Claire:Mais cu'est-ce-ce qui se passe? Il y a un paquet qui s'agite... Tiens! il danse, il saute...Maman,papa,cu'est-ce que c'est?
Maman:Je crois bien que c'est Titi..Il n'aime pas etre enferme....Allons,viens,mom petiot, on va te deliver...
Maman ouvre le paquet..et qui bondit hors de sa boite? C'est Titi,le petit singe espiegle que maman et papa ont ramene en France. Pour une surprise,c'en est une! Les enfants ouvrent de grands yeux,gran-mere est horrifiee, grand-pere -amuse, les prents se tordent de rire...Et Titi?
Lui, il est heureux:il a saute sur l'epaule de maman, sur le tete de papa et de la juste au sommet de l'arbre...Il a retrouve un peu de sa foret natale...et puis il y a tant de choses a decouvrir dans sa nouvelle demeure!

10 răspunsuri:
| Cristinautzapisicutza a răspuns:

Tata: Oh! frumos copac! Dar va fi o mare ispită... Eu știu că unul.

Claire: Dar cu'est se întâmplă? Există un pachet care se mișcă... Aici! dansează, el sare... Mamă, tată, cu'est-ce este?

Mama: Cred că este Titi. El nu-i place să fie blocat... Haide, mama Bucko, vom livra...

Mama a deschis pachetul. și a sărit afară din cutie? Titi este mama rautacios pic de maimuta si tata l-au dus înapoi în Franța. Pentru o surpriza, acesta este! Copiii deschid ochii lor, gran-mamă este îngrozit, distractiv-bunicul, se crispa prents cu rasete... Și Tweety?

, El este mulțumit: el sare pe umăr de mama, tata pe cap și chiar la partea de sus a arborelui... El a găsit un pic de acasă... și apoi acolo atât de mult să descopere în noua lui casa!

| Lemurian a răspuns:

De ce nu cauti pe google translate?

| cυρcαкє a răspuns:

Papa: Oh! frumos copac! Dar va fi o mare ispită... Eu știu că unul.

Claire: Dar cu'est se întâmplă? Există un pachet care se mișcă... Aici! dansează, el sare... Mamă, tată, cu'est-ce este?

Maman: Cred că este Titi. El nu-i place să fie blocat... Haide, mama Bucko, vom livra...

Maman a deschis pachetul. și a sărit afară din cutie? Titi este mama rautacios pic de maimuta si tata l-au dus înapoi în Franța. Pentru o surpriza, acesta este! Copiii deschid ochii lor, gran-mamă este îngrozit, distractiv-bunicul, se crispa prents cu rasete... Și Tweety?

, El este mulțumit: el sare pe umăr de mama, tata pe cap și chiar la partea de sus a arborelui... El a găsit un pic de acasă... și apoi acolo atât de mult să descopere în noua lui casa!

Sursa : Google Translate :d

| Lorenna200697 a răspuns:

Http://translate.google.com/? hl=ro&tab=wT... uite aici. traduci tot ce vrei in ce limba vrei :)

| Darkguy a răspuns:

Tata: Oh! frumos copac! Dar va fi o mare ispită... Eu știu că unul.

Claire: Dar cu'est se întâmplă? Există un pachet care se mișcă... Aici! dansează, el sare... Mamă, tată, cu'est-ce este?

Mama: Cred că este Titi. El nu-i place să fie blocat... Haide, mama Bucko, vom livra...

Mama a deschis pachetul. și a sărit afară din cutie? Titi este mama rautacios pic de maimuta si tata l-au dus înapoi în Franța. Pentru o surpriza, acesta este! Copiii deschid ochii lor, gran-mamă este îngrozit, distractiv-bunicul, se crispa prents cu rasete... Și Tweety?

, El este mulțumit: el sare pe umăr de mama, tata pe cap și chiar la partea de sus a arborelui... El a găsit un pic de acasă... și apoi acolo atât de mult să descopere în noua lui casa! Scz e de pe google translate

| WR104 a răspuns (pentru cυρcαкє):

Tu ai citit ce tocmai ai scris? laughing
Nu are deloc logica traducerea ta.

| cυρcαкє a răspuns (pentru WR104):

confused Sincer... Nu. laughing
Știu că n-are logică, e de pe Google Translate. Dacă DarinaLove nici măcar pe Google Translate nu s-a străduit să traducă, măcar eu să încerc.
Uită-te la celelalte răspunsuri, ca să vezi că tot de acolo au tradus și ei. De ce zici tocmai de mine? puppy dog eyes laughing

| WR104 a răspuns (pentru cυρcαкє):

Am zis de tine ca ai aveu cam primul rezultat sau al 2 lea, am vazut ca apar numai raspunsuri cu traducerea de pe Google Translate.
Ai dreptate, nici macar atat nu a fost in stare dar poate nu stia de site-ul respectiv. happy

| cυρcαкє a răspuns (pentru WR104):

De fapt, al III lea. happy
Și... Cine nu știe de acel site? laughing

| WR104 a răspuns (pentru cυρcαкє):

DarinaLove se pare ca nu stie. laughing
A fost al 2 lea de genul asta ca traducere, al 3 lea raspuns da.