| Compotel a întrebat:

Trec a 9-a si am aflat ca o sa am o noua materie numita TIC.as vrea sa stiu ce se face la TIC si daca imi trebuie caiet sau ceva de genu'. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Îţi trebuie un caiet de mate. TIC (Tehnologia Informatiei şi Comunicării) te învaţă generalităţi despre calculator, iar mai apoi înveţi să lucrezi în programe gen: Word, PowerPoint, Excel, etc.
Nu e greu. Poţi sta calm/ă.

3 răspunsuri:
| RoxiiSiAtat a răspuns:

TIC - Tehnologia Informatiei si Comunicarii
Profesorul de informatica coincide ( cel mai adesea ) cu cel de TIC. Deci e ceva in zona IT. Nu e foarte greu. Sa`ti spun sincer, pe noi ne lasa sa facem ce vrem la TIC pentru ca sunt lucruri simple pe care le stim deja.
Ex : cum sa faci un folder, cum sa deschizi o pagina de internet, HTML.
Nu ai de ce sa-ti faci griji.

| darkrider a răspuns:

Tehnologie Informatica si Comunicatii sau ceva apropiat...
E la fel ca informatica...deci are legatura cu calculatorul.
Normal ca iti va trebui si caiet, dar asta va va spune profesorul vostru.
Daca vrei sa aflii mai multe cauta pe google
http://lmgtfy.com/? cu=Materia+TIC

| Chu a răspuns:

Buna TIC inseamna Tehnologia Informatiei si a Comunicatiilor
pai TIC-ul e legat de pc o sa vezi tu.sincer mie nu imi place dar asta asa ca o paranteza noua ne.a cerut caiet de matematica
acum nu stiu daca toate profele/profii cer la fel
Sper ca te.am ajutat pa pawave
Bafta la liceubig grin