| anonim_4396 a întrebat:

Un liceu economic este mai bun sau mai rau decat unul teoretic? Se învață la fel?

3 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

De învățat, înveți oriunde, dacă vrei să înveți. Nu se pune problema de mai bun sau mai prost, diferă structura orarului și a materiilor predate. La un liceu teoretic, în funcție de profilul clasei, se pune accent pe limbile străine, română (filologie), matematică, informatică (mate-info), biologie, chimie (bio-chimie) etc. La un profil economic se pune accent, în mod logic, pe economie, matematică etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru adryang78):

Mulțumesc frumos!

| LisaJulie a răspuns:

Acolo faci și practica 2-3 săptămâni după terminarea anului școlar! Eu cred ca un liceu economic îți dă o oarecare idee despre sa faci in continuare și spre ce sa te orientezi asta dacă îți place economia! Exista și licee economice foarte bune