| AlcolicSmile123 a întrebat:

Unde pot gasi tabelul periodic( chimic )? Stiti, ala cu culorile, ma rog.
As vrea sa fie HD si in Adobe Reader ( nu as fi spus HD daca nu ar fi avut acel scris mic la fiecare patrat ).
Si intrebare: exista posibilitatea ca la xerox-uri mai mari, sa aiba tabelul periodic?

8 răspunsuri:
| Maidan_Cristina_1994 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Tabelul_periodic_al_elementelor
sper ca pe acest site sa fie ceia ce cauti.

| AlcolicSmile123 explică (pentru Maidan_Cristina_1994):

I cum vrei sa ii dau save?

| AlcolicSmile123 explică (pentru Firmitură):

Asta l-am vazut si eu, o singura problema, e negru

| Doctorfishadi a răspuns:

Intr-o carte de chimie!

| AlcolicSmile123 explică (pentru Doctorfishadi):

Daca as fi gasit, nu as fi intrebat aici.

| Doctorfishadi a răspuns (pentru AlcolicSmile123):

Ciudat,tabelul peridic al elementelor este implementat la 90 la suta din cartile de cls 9. Dupa parerea mea daca nu ai gasit nici o carte cu el aia nu mai se numeste carte de chimie! Repet la cls 9 si a 10 gasesti la sfarsit!

| AlcolicSmile123 explică (pentru Doctorfishadi):

Sunt a 7-a.